Krzysztof Kochanowski
Dr Krzysztof Piotr Kochanowski jest radcą prawnym. Ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Gdańskiego. W 1993 został radcą prawnym. W latach 1988 – 1999 pracował w Morskiej Agencji Gdynia jako korespondent Klubów P&I, a następnie jako radca prawny tej firmy. W latach 1994 – 1990 pracował dla Polskich Linii Oceanicznych i firm z grupy PLO. Od 1999 roku prowadzi Kancelarię Mar-Consult. W roku 2010 obronił na Uniwersytecie Gdańskim pracę doktorską pod tytułem „Areszt statku morskiego”.
Jest Przewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia Prawa Morskiego, arbitrem Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego w Gdyni, członkiem EMLO (European Maritime Law Organisation), był ekspertem sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do sprawy zmian w kodyfikacjach oraz ekspertem Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Od 2007 r. jest członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Morskiego przy Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Przedmiotem prac Komisji jest przygotowywanie ogólnych założeń dla rozwoju prawa morskiego w Polsce, przygotowywanie projektów aktów prawnych o podstawowym znaczeniu dla systemu prawa morskiego oraz projektów aktów prawnych, których przygotowanie jest konieczne z uwagi na wymóg harmonizacji polskiego prawa morskiego z prawem wspólnotowym UE oraz prawem międzynarodowym.
https://www.gov.pl/web/gospodarkamorska/komisja-kodyfikacyjna-prawa-morskiego
Obecnie specjalizuje się w tematyce związanej z budową i eksploatację pływających terminali regazyfikacyjnych (FSRU), prowadząc w tym zakresie doradztwo i szkolenia zamknięte.
Weronika Haustein
W 2007 roku ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2005-2006 studiowała także na Wydziale Prawa Uniwersytetu Ruprechta-Karola w Heidelbergu. Odbyła aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Jest jednym z członków-założycieli Polskiego Stowarzyszenia Prawa Morskiego.
W Kancelarii pracuje od 2006 roku.
Weronika Haustein swoje zainteresowania koncentruje na prawie cywilnym, w tym szczególnie na prawie transportowym.
Włada biegle językiem niemieckim i angielskim. Ukończyła także Szkołę Prawa Niemieckiego organizowaną przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Kolonii oraz Uniwersytet Gdański a także letnią akademię prawa w Międzynarodowym Trybunale Prawa Morza w Hamburgu. Jest wykładowcą akademickim prawa transportowego na kierunku logistyka w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.
Pracownicy Kancelarii prowadzili miedzy innymi następujące sprawy:
Transport morski.
Kolizje, uszkodzenia i areszty statków: ‘’Mystic’’, ‘’Genca’’, ‘’Kraynev’’ , ‘’Fair One’’, ‘’Asphalt Carrier’’, ‘’MSC Hina’’, ‘’Stena Spirit’’, ‘’Patricia’’, ‘’Ramada, ‘’Gazgan’’, ‘’LB 4000’’.
Zatonięcia statków: ‘’Georg Buchner’’, ‘’Leros Strenght’’, ‘’Baltic Ace’’, ‘’Jan Hewelisz’’, ‘’Bieszczady’’.
Roszczenia ładunkowe: ‘’Juta Parichart’’, ‘’Traden’’, ‘’Richelieu’’,
Finansowanie budowy i zakupu statków.
Zakup 4 masowców dla PŻM – ‘’Tarty’’, ‘’Beskidy’’, Karpaty’’, Sudety’’
Finansowanie budowy statków: ‘’Syn Antares’’, ‘’Port Gdynia’’,
Zakup i finansowanie jednostek na rynku wtórnym: ‘’Antracyt’’, ‘’Azuryth’’, ‘’Azymuth’’, Amonith’’, ‘’Amaranth’’, ‘’Ametysth’’, ‘’Antracyth’’
Finansowanie budowy kadłubów zamawianych w polskich stoczniach przeze firmy norweskie i holenderskie: Fjellstrand AS, FMV AS, Ulstein AS, BMV AS, Simek AS, Bodewes BV, Shipkits BC, CIG Shipbuilding BV.
Upadłości stoczni:
Stocznia Szczecińska, Stocznia Gdynia., Stocznia Gdanska, Cantiere Navale di Pesaro,
Uznawanie orzeczeń arbitrażowych.
Wykonywanie orzeczeń wydawanych w sprawach statków: ‘’Swiecie’’, ‘’Mystic’’, ‘’Fair One’’.
Wykonywanie prawa rzeczowych na statkach w budowie.
Sprawa statku ‘’Syn Antares’’ . Reprezentowanie zagranicznego podmiotu w związku z wykonywaniem uprawnień z tytułu hipoteki morskiej na statku w budowie w Polsce, oraz powstałym w związku z tym konfliktem pomiędzy wierzycielami i upadłą stocznią. Uzyskanie zaspokojenia wierzyciela w rezultacie sprzedaży statku w budowie prowadzonej w wykonania uprawnień z tytułu hipoteki morskiej.
Transport drogowy.